Giełdowa Analiza Techniczna – Bogdanka

Dużo ostatnimi czasy dzieje się na rynku akcji, dlatego też w tym tygodniu pozostaniemy w temacie spółek giełdowych. Tym razem proponuję rzucić okiem na przedstawicielkę branży surowcowej. Sprawdźmy zatem, co takiego może wydarzyć się niebawem na Bogdance!

Na początek analizy proponuję, abyśmy rzucili okiem na wykres:

Analiza techniczna i prognozy dla Bogdanki, 19 luty 2014
Analiza techniczna i prognozy dla Bogdanki; Notowania dzienne; Maj 2013 – luty 2014; Źródło: stooq.pl

Najważniejszą rzeczą, która rzuciła mi się w oczy, jest znaczne wyhamowanie spadków w okolicy 120 zł za jedną akcję. Co prawda, poziom ten został nieco naruszony, niemniej potencjalny punkt zwrotny wypadł w rejonach silnego wsparcia geometrycznego, jakie stanowi zniesienie połowy ruchu wzrostowego z okresu czerwiec – listopad 2013 roku. Niestety w skali dziennej nie pojawiła się w tym miejscu żadna pozytywna formacja. Ale nie wszystko jeszcze stracone. Mamy bowiem spore szanse na wyrysowanie pozytywnej formacji gwiazdy porannej w skali tygodniowej. Jeżeli tak się stanie, wówczas powinniśmy być świadkami mocniejszego ruchu w kierunku północnym.

Najbliższymi oporami są kolejno 125 i 130 zł za jedną akcję, a wsparciami wspomniane zniesienie 50% oraz okrągła wartość 115 zł.

Dodaj komentarz