O mnie

Nazywam się Krzysztof Chodorowski, moja przygoda z rynkami finansowymi zaczęła się kilkanaście lat temu, kiedy byłem jeszcze w szkole średniej. Oczywiście początkowo nie inwestowałem, moje działania skupiały się wówczas przede wszystkim na poznawaniu tajników funkcjonowania giełd i rynków finansowych, głównie polskiego rynku akcji. Już wtedy do gustu przypadła mi analiza techniczna, bez której nie wyobrażam sobie obecnie inwestowania. W arkana AT wprowadził mnie – klasycznie 😉 John Murphy, którego książka niejednokrotnie spędzała mi sen z powiek. Przebrnąłem również przez książki najlepszych traderów, inwestorów giełdowych i innych mistrzów rynków kapitałowych.

Inwestowanie „na serio” zaczęło się jednak kilka lat później, na studiach. Uzbrojony w potężny oręż, jakim jest analiza techniczna postanowiłem rzucić się w wir rynków finansowych. Wtedy też na poważnie zainteresowałem się rynkiem walutowym – forex oraz rynkami surowcowymi. Zacząłem bardzo ambitnie, na ruszt wrzuciłem tysiące wskaźników i oscylatorów, które nieustannie wspierały przeróżne linie trendu, formacje i mniej lub bardziej sensowne teorie… Stale udoskonalałem swój warsztat i zdobywałem bezcenne doświadczenie inwestycyjne.

Po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że praca, którą wkładam w analizowanie rynków jest niewspółmierna do efektów. Do wyników najlepszych inwestorów i top traderów niestety sporo mi brakowało. Postanowiłem więc coś zmienić. Koledzy ze studiów zarazili mnie teorią fal Elliotta i geometriami rynku, co, jak się okazało, było strzałem w dziesiątkę!

Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że pierwsze lata mojego inwestowania i tradingu były istnym piekłem. Niemniej zdobyte wówczas doświadczenie z czasem zaczęło przynosić wymierne korzyści. Zmobilizowało mnie do tego, aby pomóc innym, początkującym lub błądzącym po rynkach finansowych inwestorom.

Początkowo pisałem tylko analizy techniczne, które miały pomagać w analizowaniu rynków inwestorom giełdowym. W miarę upływu czasu poszerzyłem zakres o analizy techniczne rynku walutowego i surowcowego. Dzięki Waszemu zainteresowaniu i wielu ciepłym słowom postanowiłem również szkolić. Podczas szkoleń przekazuję swoją wiedzę, doświadczenie i przedstawiam własne przemyślenia, systemy, schematy i strategie gry. Teraz przyszedł czas na blog tradera, na którym będę publikować swoje przemyślenia i realne zagrania, aby jeszcze bardziej Wam pomóc i przekonać do inwestowania i tradingu.

Wierzę, że dzięki moim wpisom pomogę Wam ustrzec się moich błędów i pokażę tę lepszą – zyskowną przez duże Z stronę rynku 🙂